Maisonette

Maisonette
Wielofunkcyjne meble zawsze cieszą się popularnością, zwłaszcza kiedy można je zainstalować w małych pomieszczeniach. Jasne, że teraz wszyscy zwracamy uwagę na design, ale jeśli nie jesteśmy jeszcze milionerami, to równie ważne będą dla nas względy praktyczne.

Przedstawiona poniżej kolekcja mebli jest bardzo minimalistyczna, ale nie wyszła spod niefachowej ręki. Jej twórca – włoski projektant Simone Simonelli – swoją prywatną działalność zaczął w 2009 roku, wcześniej działał w różnych pracowniach zarówno we Włoszech jak i poza nimi. Pomysły tego trzydziestodwuletniego projektanta wystawiano m.in. w Mediolanie, Rzymie czy Paryżu, a jego prace publikowano w wielu międzynarodowych czasopismach.

Prezentowana przez niego kolekcja mebli, o nazwie Maisonnette – czyli mały domek – nawiązuje właśnie do miejsc o niewielkiej powierzchni, na której meble te mogą pełnić co najmniej dwie funkcje. Całość składa się w zasadzie z trzech stylowych elementów, wykonanych z lakierowanego drewna olchowego oraz żelaznych konstrukcji. Znajdziemy tam stolik kawowy, którego przeznaczeniem może być również taca – wystarczy odwrócić go do góry nogami, następnie wózek o funkcji stolika, półki a także schowka oraz regał, którego drążki mogą służyć np. do zawieszania odzieży. Takie pomysłowe meble zajmą niewiele miejsca, a na pewno nadadzą wnętrzu klimatu.

Ten uniwersalny projekt o nowoczesnym wyglądzie zaprezentowano w ramach wystawy Uncovered 2012 – Qualities, która miała rozstrzygnąć rozważania o tym, jakie cechy charakterystyczne obiektu nadają mu znak jakości oraz czy trwałość, dostępność, funkcjonalność, wpływ na środowisko oraz innowacyjność są w stanie wzbudzić reakcję emocjonalną.Komentarze