Wybieramy świece zapachowe do SPA

Wybieramy świece zapachowe do SPA
Uwielbiamy rytuały. Rytuały poranne, wieczorne, kąpielowe i pielęgnacyjne. Z rytuałami wiąże się też stworzenie od czasu do czasu własnego SPA w domowym zaciszu. Co przygotować zawczasu, aby nic nie zakłóciło nam relaksu?

Kiedy najlepiej zorganizować domowe SPA?

Zdecydowanie wieczór wydaje się być optymalną porą na domowe SPA. Możemy w tym czasie odprężyć się i rozluźnić mięśnie np. dzięki długiej kąpieli. Dodatkowo, te z nas, które mają dzieci, docenią ciszę i spokój, gdy dzieci będą smacznie spały. Z przyjemnością można w tym czasie w spokoju poczytać książkę, na którą ciągle brakowało nam czasu. Dobrze wykorzystane chwile w SPA to dodatkowa energia na następne, intensywne dni.

Jak się przygotować do domowego SPA?

Domowe SPA to oczywiście kosmetyki. Zadbajmy, aby były ułożone w wygodnym miejscu, najlepiej w kolejności ich użytkowania. Jeśli potrzebujemy dodatkowych ręczników lub akcesoriów (miękki szlafrok z pewnością nie zaszkodzi!), również przygotujmy je zawczasu. Jeśli planujemy domowe SPA we własnej łazience, zadbajmy o odpowiedni nastrój. O wiele przyjemniej wypoczywamy w czystym pomieszczeniu, w którym nie ma rozwieszonego, mokrego prania i na podłodze nie znajdziemy dziecięcych skarpetek. Bardzo ważne do stworzenia wyjątkowego nastroju jest odpowiednie oświetlenie. Relaksowi sprzyja ciepłe, żółte światło, lekko przytłumione. Możemy zostawić część oświetlenia lub w ogóle z niego zrezygnować i wykorzystać świece jako jedyne źródło światła.

Jakie świece zapachowe do SPA?

Świece w szkle zapachowe to wręcz magiczny sposób na zmianę nastroju. Możemy wprowadzić się dzięki nim w atmosferę odprężenia, tak ważną podczas domowego SPA. Jakie zatem świeczki zapachowe będą idealne do naszego SPA? Wszystkie relaksujące i kojące zapachy z lawendą na czele będą doskonałym wyborem. Lawenda to aromat, który pomaga nam się odprężyć, redukuje napięcie mięśniowe i ułatwia zasypianie. Wszelkie nuty drzewne również sprawdzą się świetnie. Szukając dobrej jakości świec zapachowych do domowego SPA z pewnością warto zerknąć na te zawierające dodatek olejków eterycznych, jak naturalne świece zapachowe. Pamiętajmy, że w łazience wybierając świecę zapachową warto zdecydować się na taką w szkle lub innym odpornym pojemniku. Dodatkowy plus - po wypaleniu opakowanie po świecy możemy śmiało wykorzystać ponownie!

Jako dodatek do świecy zapachowej w naszym SPA możemy śmiało użyć sojowe podgrzewacze bezzapachowe, które oprócz funkcji typowo dekoracyjnej (zmysłowe, miękkie światło i dodatkowe oświetlenie łazienki) mogą służyć też do masażu - wmasowujemy rozpuszczony wosk w skórę. Domowa Przystań ma w swojej ofercie fajne świece sojowe. Wosk sojowy jest wręcz stworzony do masażu. Możemy nim dopieścić całe nasze ciało, świetnie rozgrzewa i rozluźnia mięśnie w połączeniu z dotykiem. W domowym SPA świetnie sprawdzają się świece Paddywax.
Świece do SPA powinny mieć też praktyczne zamknięcie, które ułatwia przechowywanie do czasu, aż nie zdecydujemy się na kolejny kąpielowo - pielęgnacyjny rytuał w domowym zaciszu.