DŻINSY IDEALNE

Dżinsy idealne
Wydawać by się mogło, że zakupy to dla kobiety czynność łatwa, lekka i przyjemna. Czy aby nie był to stereotyp? Wiele kobiet faktycznie lubi nowe ubrania, jednak nie musi być to tożsame ze stwierdzeniem, że lubi chodzić na zakupy. Dlaczego?

Czy kupując dżinsy zdarzyło Ci się, by wziąć pierwsze z brzegu, przymierzyć je bez żadnego problemu, podejść do kasy, zapłacić i wyjść z nowym nabytkiem?
Jeśli tak – gratulacje! Jednak nie oszukujmy się, że jest to obraz utopijny.

Każda z nas jest inaczej zbudowana. Jedne panie mają szersze biodra, inne bardzo zbudowane uda, jeszcze inne dość grube łydki. Nie oszukujmy się – traktujemy to wszystko jako wady, niedociągnięcia. A jak wiadomo – wady należy skutecznie maskować. Po co pokazywać niedoskonałości, skoro można prezentować to, co w nas najpiękniejsze.

Co zrobić, by dokonywać trafnych wyborów?

Jak nauczyć się wybierać ubrania, które naprawdę do nas pasują?
Chcąc się czegoś nauczyć podążamy za wzorem, naśladujemy osoby, które doskonale znają się na danej rzeczy. Tak jest również z modą. Aby naprawdę dobrze wyglądać kolczyki, warto skontaktować się ze stylistką, która dobierze nam stylizacje odpowiednie do naszej figury, wieku, typu urody itd. Innymi słowy, osoba, która na co dzień zajmuje się modą jest w stanie wydobyć z nas piękno i zatuszować wszelkie niedoskonałości. Dzięki kilku radom, wspólnym zakupom możemy nauczyć się co wybierać, a czego unikać.

Stylistki podkreślają, że bardzo często mamy problem z dobraniem odpowiednich dżinsów.

Po pierwsze, kupując dżinsy należy kierować się jakością. Nie chodzi tu o najsławniejszą markę, czy najdroższy model. Jeśli wiemy, że w danym sklepie kupimy naprawdę dobrej jakości spodnie to warto wybrać tę markę. Dlaczego jest to istotne? Dobre dżinsy to inwestycja na lata. Zdarza się, że chodzimy w nich 5-6 lat, a one cały czas przypominają nowe spodnie.
Druga kwestia to kolor. Jeśli skorzystasz z pomocy stylistki, to z pewnością wytłumaczy Ci ona, że jasne i wręcz jaskrawe kolory nie służą osobą, które są wyraźnie pogrubione bądź mają krzywe nogi, po prostu. W takich przypadkach lepiej wybierać klasyczne granatowe lub czarne dżinsy. Nie dość, że nie będą one zwracały uwagi na nogi, które nie są nieskazitelnych kształtów, to jeszcze będą je optycznie wyszczuplały.
Trzecia, bardzo istotna kwestia to krój spodni. Jak podkreślają specjaliści , to właśnie tutaj ludzie najczęściej popełniają karygodne błędy. Z tego względu powstaje szereg stylizacji, które są umieszczane w różnego rodzaju czasopismach – nie tylko tych stricte „modowych”. Niestety – to nie wystarcza.

Dlatego, warto pamiętać, że…
Paniom, których kształty przypominają gruszkę zaleca się spodnie z luźnymi nogawkami. Zdecydowanie zabronione są w tym przypadku rurki.

Dla kobiet, które niestety nie mogą pochwalić się wzrostem modelki zaleca się unikanie spodni z rozszerzanymi nogawkami. W tym przypadku najlepsze są ciemne, proste dżinsy w połączeniu z butami na wysokim obcasie. Niestety, w grę nie wchodzą również spodnie typu 7/8, gdyż powodują one optyczne skrócenie nóg.

Co jeśli Twoja figura przypomina jabłuszko?

Noś ciemne dżinsy, które będą nieco wyższe z tyłu i niższe z przodu. Wskazane są w Twoim przypadku proste nogawki, choć te szersze nie powinny zrobić Ci „krzywdy”. Jeszcze jedna rada – dobrze by było, gdybyś znalazła takie spodnie, które mają wysoko przyszyte tylne kieszonki. Taki model wydłuży Twoje nogi.

Jeśli borykasz się z problemem odstającego, dużego brzucha, pamiętaj, by wybierać fason z podwyższoną talią. Unikaj biodrówek! Obcisłe spodnie też nie są w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę. Lepiej jeśli zainwestujesz w proste, troszkę luźniejsze nogawki.

Jeśli Twoja figura przypomina klepsydrę wybieraj ciemne dżinsy, najlepiej o prostych nogawkach. Jeśli jesteś wysoka bądź jesteś średniego wzrostu i uwielbiasz szpilki możesz również zainwestować w dzwony.Komentarze